باورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل

باورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل

مقدمه:
در دنیای امروز، دکوراسیون منزل دستخوش تحولات زیادی شده است، اما باورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل همچنان در ذهن ما جاودانه‌اند. این مقاله به بررسی باورهایی که از گذشته به امروز بر سر دکوراسیون منزل اثرگذار بوده‌اند، می‌پردازد.

باورهای قدیمی و غلط درباره دکوراسیون منزل

باورهای غلط و رایج در دکوراسیون منزل همیشه وجود دارند و اگر این اشتباهات را بشناسید و از آن ها در دکوراسیون منزلتان جلوگیری کنید.همه ما عادت داریم تمام میز و صندلی ها را با هم ست کنیم. اگر تخت می خریم میزهای کنار تخت هم باید از همان رنگ و جنس باشند. اما این اصول دیگر فرسوده شده اند. آن ها را بشکنید و کمی هم به دنبال اصول جدیدتر و متنوع تر بروید. از جمله اصولی که باید به فراموشی بسپارید موارد زیر هستند.

همه افراد ایده های شخصی و قوانینی در جهت طراحی دکوراسیون داخلی در سر دارند. گاهی باید بپذیریم که برخی از این باور و ایده ها اشتباه بوده و نباید نسبت به آن ها پایبند باشیم. طراحی خانه باید به گونه ای نشانگر شخصیت شما باشد. اما در کنار آن رعایت یک سری اصول الزامی می باشد. در این جا به بیان شش باور غلط در طراحی دکوراسیون داخلی می پردازیم. اگر شما هم از این قانون ها پیروی می کنید، بهتر است نسبت به تجدید نظر در آن ها اقدام نمایید.

دیوار رنگی برای اتاق بچه

اتاق بچه بدون دیوار رنگی هم می تواند آرامبخش باشد. در چنین اتاقی تخیل بچه بیشتر پیشرفت می کند. سعی کنید با اسباب بازی، نقاشی و پوسترهای زیبا به اتاق بچه زیبایی و تنوع بدهید.

مبل بزرگ

مبل هایی که دستی و پشتی بزرگ و پهن دارند دیگر از تاریخ گذشته شده اند. امروزه مردم بیشتر به سمت مبل های کوچک و ساده می روند. هر چه اتاق کوچک تر باشد مبل هم باید کوچک تر باشد.

باورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل - چیدمان کاناپه سه نفره با عناصر دیگر دکوراسیون

ست کردن میز و صندلی

می توانید به فضای آشپزخانه با چیدن میز و صندلی از کالکشن های متفاوت تنوع بدهید. می توانید میز و صندلی از کالکشن های متفاوت در آشپزخانه قرار بدهید .

کاشی های ساده در حمام

امروزه روش های مختلفی در دکوراسیون حمام وجود دارد پس باید با کاشی های ساده حمام خداحافظی کنید و در عوض از کاشی هایی که مثل سنگ، بتن یا حتی چوب هستند استفاده کنید.

چیدن مبلمان کنار دیوار

اعتقاد مردم این است که با چیدن مبل ها کنار دیوار فضای بیشتری خواهند داشت. این در مورد اتاق های کوچک درست است اما اگر فضا بزرگ است این قانون را باید فراموش کنید. اگر فضای بزرگی دارید چیدن مبلمان کنار دیوار را باید فراموش کنید

دیوار سفید

درست است دیوار سفید برای خانه بسیار زیبا و آرام بخش است اما به شرطی که وسایل خانه هم سفید نباشند. نکته مهم در دکوراسیون برجسته نشان دادن بعضی چیزهاست. در این صورت رنگ سفید در دکور منزل جذابیت خواهد داشت.
دیوار سفید برای خانه بسیار زیبا و آرام بخش است اما به شرطی که وسایل خانه هم سفید نباشند

مبلمان اتاق خواب

نیاز نیست حتما ست اتاق خواب بخرید. بدون میزهای پاتختی هم می توان زندگی کرد. در عوض می توانید میزهای زیبا و متفاوتی بخرید.
می توانید میزهای زیبا و متفاوتی برای کنار تخت بخرید

ست کردن مبل با کاناپه

بیشتر ما طبق عادت مبل های یک رنگ و یک شکل در خانه می چینیم. این قانون دیگر در دنیای دکوراسیون امروزی کاربرد ندارد و وقتش رسیده آن را فراموش کنیم. مبل و کاناپه را می توان در شکل های متفاوت و یا رنگ های متفاوت خرید. مهم این است که هر کدام از آن ها به وسایل دیگر خانه شباهت داشته باشند.
مبل و کاناپه را می توان در شکل های متفاوت و یا رنگ های متفاوت خرید.

پرده های توری

اتاق های کوچک بدون پرده بزرگ تر نشان داده می شوند.

باورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل و عوامل تاثیرگذار دیگر :

در دوران‌های گذشته، باورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل و اعتقادات مردم نسبت به دکوراسیون منزل بسیار مهم بوده است. این باورها از جمله عواملی بوده‌اند که تأثیر گذار بر استایل و زندگی مردم داشته‌اند. از اعتقاداتی که تا امروز برخی از مردم نیز به آن‌ها پایبند هستند، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

۱٫ آب و هوا و تأثیر آن بر دکوراسیون منزل:

یکی از باورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل، باور به تأثیر آب و هوا بر دکوراسیون منزل بوده است. برخی معتقدند که باید رنگ‌ها و مواد مورد استفاده در دکوراسیون منزل، با آب و هوای منطقه همخوانی داشته باشند. اینباورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل با استفاده از رنگ‌های گرم و روشن در مناطقی با آب و هوای سرد، و رنگ‌های تیره و سرد در مناطقی با آب و هوای گرم، به کار گرفته می‌شود.
باورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل - کاناپه طوسی و میز جلو مبلی

۲٫ تأثیر نور و روشنایی بر خونه و زندگی:

باور به تأثیر نور و روشنایی بر خونه و زندگی یکی دیگر از باورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل است. برخی از مردم باور داشتند که نور مناسب در فضاهای داخلی، احساس راحتی و شادابی را به افراد می‌دهد و بر عکس، نور کم می‌تواند به افسردگی و احساس ناراحتی منجر شود. این باور به شکلی که افراد را به استفاده از روشنایی طبیعی و مصنوعی در منازل تشویق می‌کند، هنوز هم در جامعه وجود دارد.
این باورها، گرچه در دنیای امروز به شکل متفاوتی مورد بررسی قرار می‌گیرند، اما هنوز هم برخی از آن‌ها تأثیر خود را بر دکوراسیون منزل و زندگی افراد دارند. به‌طور کلی، درک و درک دقیق این باورها می‌تواند به بهبود دکوراسیون منزل و ایجاد یک فضای مطلوب‌تر کمک کند.
باورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل - نمایی روشن از کاناپه و گلدان و پرده
نتیجه‌گیری:
باورهای قدیمی، همچنان تأثیر گذار بر دکوراسیون منزل است. این باورهای قدیمی درباره دکوراسیون منزل ما را به ارتقا و بهبود فضای زندگی و خلق یک محیط آرام و شاداب تشویق می‌کنند. از ادامه‌ی این میراث باستانی، برای خلق خانه‌ای دلنشین و زیبا، لذت ببرید.
  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   اخبار و مقالات
  •   تاریخ انتشار :  2024/05/15
  •   آخرین بروز رسانی مطلب :  2024/05/16
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.