سبک دکوراسیون یونان باستان

سبک دکوراسیون یونان باستان

سبک دکوراسیون یونان باستان

سبک دکوراسیون یونان باستان

تاریخچه هر فرهنگ به طور جدایی ناپذیر با مراحل توسعه دولت و اغلب همسایگان آن ارتباط دارد. اعتقاد بر این است که سبک یونانی در دوره viii-vi قبل از میلاد مسیح رخ داده است. تاریخ توسعه قرون وسطی یونان دوره‌های مختلفی دارد. دوره‌های اولیه تاریخ توسعه سبک با یک جهت گیری اساطیری مشخص می‌شود که در آن محل اصلی به خدایان اساطیری باستانی که قدرت و شکوفایی امپراتوری یونان را نشان می‌داد، داده شد.

در یک مرحله بسیار اولیه (viii-vi قرون قبل از مسیح)، شکل گیری اصول اساسی صورت گرفت و تغییر تدریجی در اصول و عناصر معرفی شده از مصر و آسیا که در دوره‌ای از قرن پنجم تا ۴۷۰ سال قبل از میلاد آغاز شد، مطابق با باور‌های مذهبی مردم یونان، روح داشت و فرم گرفت.در دوره‌ای از قرن پنجم تا بیست و هشتاد و هشتاد و V. تا ۳۳۸ قبل مسیح تغییرات اساسی در سبک یونانی شکل گرفت. عناصر لوکس در مواد، فرم ها، دکوراسیون ظاهر شد. در دوره بعدی (قرن IV قبل از مسیح ۱۸۰ سال قبل قبل مسیح)، تاریخ سبک یونانی با نفوذ شرق درآمیخت. سازه‌ها بیشتر با شکوه ظاهر شد. در دوره گذشته، بعد از اینکه یونان توسط امپراطوری روم قانون گذاری شد، سبک یونان با هنر رومی ادغام شد، اما همه اینها، ویژگی‌های اصلیش یعنی سادگی و کاربردی اش را حفظ کرده، در حالی که سبک رومی لوکس و باشکوه است.

مشخصات سبک یونانی:

سقف‌های بلند
ستون‌های گچ کاری شده
نقاشی‌های دیواری
طیف رنگی در سایه‌های طبیعی
عدم رنگ روشن
استفاده حداقلی از رنگ طلایی
اقلام دکوری – گلدان، آمفورها، مجسمه ها، فیگور‌ها
استفاده حداقلی از پارچه برای پنجره
گرانیت، کاشی و سرامیک، وسایل مرمری – فرم‌های ساده، ساخته شده از چوب طبیعی، دست ساز، اثاثه یا لوازم داخلی چرم، بدون مخمل؛ جهت‌های عمودی روی تمام قطعات داخلی گچ کاری بر روی دیوار، تصویر زمینه حذف شده است.

قبل از اینکه متوجه رویای خود در مورد آپارتمان به سبک یونانی شوید، از پارچه‌های کم روی پنجره استفاده کنید، و مطمئن شوید که خانه شما برای دکوراسیون به این سبک مناسب است در غیر این صورت، بدون توجه به آنچه انجام می‌دهید، آپارتمان با ایده کلاسیک سبک یونانی مطابقت ندارد.

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

مطالب مرتبط