انواع کاناپه 

انواع کاناپه 

انواع کاناپه 

انواع کاناپه کاناپه ۲نفره : همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد کاناپه ۲نفره مختص مبل راحتی است. یکی از نکات مهم در مورد کاناپه مبل راحتی، میزان راحت بودن آن است. کاناپه ای انتخاب کنید که بتوانید در زمان تماشای برنامه موردعلاقه‌تان به‌راحتی بر روی آن دراز بکشید و هم‌زمان نیز خستگیِ ناشی از یک روز کاری را از تن بیرون کنید. اندازه طول کاناپه باید با قد شما هماهنگ باشد تا در زمان استراحت، پایتان آویزان نشود. این موضوع یکی از نواقص کاناپه ۲نفره است که باعث شده است خریداران مبل بجای آن از مبلهای تکنفره استفاده کنند.

کاناپه ۳نفره : برای مبل راحتی، کلاسیک، استیل و سلطنتی کاربرد دارد و نقش بسیار مهمی در زیبایی و چیدمان سرویس مبلمان دارد. اولین قضاوتی که در مورد یک سرویس مبلمان می شود در مورد کاناپه آن است. اگر کاناپه‌ای که می‌خواهید بخرید مخصوص اتاق نشیمن است و می‌خواهید روی آن لم بدهید و استراحت کنید، بهتر است یک کاناپه عمیق و بزرگ خریداری کنید. گستره عمق استاندارد کاناپه‌ها چیزی حدود ۹۰ سانتی‌متر تا ۹۵ سانتی‌متر است. اگر پیش‌بینی می‌کنید که می‌خواهید خود را به تمامی داخل کاناپه غرق کنید و کاملا در آن قرار بگیرید، و یا اگر یکی از اعضای خانواده شما قد بلندی دارد، به دنبال انوع عمیق‌تر این کاناپه بروید که حدود ۱۰۵ سانتی‌متر عمق دارند و وقتی روی آن لم می‌دهید کاملا راحت هستید.

کاناپه مبل کلاسیک : کاناپه در مبل کلاسیک ۳نفره و دسته آن تمام پارچه و یا به اصطلاح دسته متکایی است و این یکی از تفاوتهای مبل کلاسیک با استیل است. کاناپه در مبل کلاسیک بصورت تشک دوبل است درحالیکه برای مبلهای تکنفره کلاسیک کف بصورت ثابت طراحی و ساخته می شوند.

کاناپه مبل استیل یا سلطنتی : کاناپه در مبل استیل و سلطنتی بخاطر شباهت بسیار نزدیکی که با هم دارند، دارای ساختار یکسانی هستند. کاناپه در مبل استیل و سلطنتی بصورت دسته چوبی یا دسته منبتی بکار می رود و این تفاوت مهم در کاناپه های مبل کلاسیک با استیل و سلطنتی است. کاناپه مبل استیل همانند مبل های تکنفره بصورت تشک دوبل طراحی و ساخته می شوند.

کاناپه تکی : برای خانه های کوچک یکی از پرکاربردترین هاست که می تواند محلی برای استراحت و تماشای تلویزیون باشد. راحتی اولین گزینه ای است که در این موارد برای کاناپه های تکی در نظر گرفت.

کاناپه تختخوابشو : یکی دیگر از انواع پرکاربرد کاناپه مخصوصا برای خانه ها و اتاق های کوچک است. شما می توانید از آن هم بعنوان یک مبل ۳نفره برای اعضای خانواده و در زمان مهمانی استفاده کنید و هم بعنوان یک سرویس خواب یک یا دونفره.

کاناپه فانتزی : شاید بیشتر از اینکه جنبه مصرفی و راحتی داشته باشد جنبه دکوری دارد و برای برجسته کردن گوشه ای از منزل استفاده می شود. عکس زیر نمونه ای زیبا از یک کاناپه فانتزی را نشان می دهد که جنبه زیبایی آن بیشتر خود را نشان می دهد.

امیدواریم در این مطلب شما را با واژه های مبل و کاناپه بخوبی آشنا کرده باشیم و مدلهایی که برای شما به نمایش گذاشتیم شما را در انتخاب درست مبل و کاناپه برای منزلتان کمک کرده باشد و پاسخ این سوال که فرق مبل و کاناپه چیست را گرفته باشید.

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   اخبار و مقالات
  •   تاریخ انتشار :  2021/12/21
  •   آخرین بروز رسانی مطلب :  2021/12/13
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.